עקרון זהב ראשון: עקרון הלמידה
"כל שיעור שנלמד שווה לחוכמה שנרכשה"
(לקוח מעקרונות ה-EMF) 

 

 

"אי אפשר ללמד אדם דבר, ניתן רק לעזור לו לגלות זאת מתוך עצמו"

זהו ציטוט של גלילוא גליליי אשר מחזק את ההבנה שהתפקיד והאחריות ללמידה ולהפקת ערך מהלמידה היא של האדם עצמו ולא של אף אחד אחר מלבדו.

לרוב, הלמידה מתרחשת והופכת לידיעה תוך התנסות, תירגול, חזרתיות וחיקוי על ידי התבוננות באחר. למידה שהפכה לידיעה, לדרך חיים, לחוכמה שנרכשה, הופנמה והפכה לאוטומטית ולבלתי מודעת.

למידה לבדה לא עושה שינוי והבדל בחיים. שינוי והפקת ערך מהלמידה אפשריים רק על ידי יישומה בפועל ורק זה מה שיעשה את ההבדל בחיים ויביא להתפתחות.

ההתפתחות היא תוצר של למידה, שינוי וצמיחה מכל התנסות וחוויה שקורית לנו בחיים. זהו עניין של בחירה, לבחור לקחת כל התנסות, בעיקר כשזו התנסות שלילית, למקום של למידה, שינוי וצמיחה, במקום להפעיל רגשות שליליים, לא תומכים ותבוסתניים, שרק מורידים ולוקחים אותנו למקום הקטן והנמוך בתוכנו.

החיים כל הזמן מזמנים לך ולכולנו שיעורים, מבחנים, מכשולים ואתגרים ללמידה, לעשיית שינוי, לצמיחה ולהתפתחות שלך, זוהי אבולוציה.

 

"המכשול של היום הוא הלמידה של המחר"

זהו ציטוט לי קרול המתקשר את קריון ואני אוסיף ואומר שכל מכשול הוא נחשול של המחר שבא לחשל אותנו להתקדמות ולצמיחה שלנו.

כל האחרים בעולמי נוכחים בחיי כי אני זימנתי אותם, למען הצמיחה שלי. הם משמשים לי ראי, מודל לחיקוי, מקור מידע, שיקוף להיבטים של עצמי, זרז או כל דבר אחר. הם שחקנים בבמה שלי ומעבירים אותי בית ספר כדי שאלמד ואפיק את הלקח ואת השיעור. כל שיעור שלא ילקח ללמידה יחזור על עצמו בזויות ובדרכים שונות ואולי אף קשה יותר.

אני מזמינה אותך לבדוק זאת בחייך, היכן זה פוגש אותך, אלו שיעורים מזמנים לך החיים ובאילו נושאים, האם בנושא כסף, זוגיות, מנהיגות, הורות, פרנסה? אלו אמונות וערכים באים שם לידי ביטוי, האם הצלחה, נדיבות, טוב לב, אושר, שפע וכו'? אלו התנהגויות יש לך שם? האם הן מועילות ומקדמות אותך?

זה לא משנה באיזה נושא השיעור שלך, חשוב יותר יהיה לבחון מה הוא השיעור? באילו תחומים הוא עוד מופיע? ומה הוא בא ללמד או להראות לך? האם הופקה ממנו תובנה, חוכמה וּצמיחה כלשהי או שלא?

אבקש ממך לבחון זאת באור של: לשם מה זה הופיע? מה זה בא ללמד אותי? מה זה בא להראות לי? מה זה מאפשר לי, לאושר שלי? איזה היבט של עצמי זה משקף לי? באיזה תחום בחיי זה עוד פוגש אותי? או האם זהו חלק כלשהו בתוכי אליו התכחשתי או אותו הדחקתי המראה לי את עצמו לשם פתרונו?

 

"שעור שנלמד שווה לחוכמה שנרכשה" (לקוח מעקרונות ה-EMF)

כל חכמה שנרכשה הופכת למקור של חכמה ותמיכה, תמיכה עצמית והכוונה עצמית, הזמינה לך בכאן ועכשיו. בשיטה אותה אני מלמדת, שיטת EMF, אנו יוצרים כוונה להפיכת ההיסטוריה שלנו לעמוד זהוב של חכמה ותמיכה, הכוונה עצמית ותמיכה עצמית ולא עוד עוגן שיעכב בעדך.

עוד על שיטת EMF לחץ כאן

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 

 

בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב השני

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 


 

 – הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.