עקרון זהב שני: מודעות קודמת לשינוי

 

הקדמה

מודעות קודמת לשינוי, מודעות היא 50% מהדרך לשינוי וגם לשחרור כל תקיעות מהחיים ויציאה ממשבר. מודעות מתגברת לאחר עשייה ותוך עשייה.

אדם תודעתי הוא אדם החושב רק על מה שהוא רוצה, מרוכז וממוקד רק במה שהוא רוצה, וללא רעשים מסביב. אדם תודעתי פועל במודע ומתוך כוונה להשיג את רצונותיו. הוא בוחן ויודע מה עובד עבורו באופן חיובי ומה לא, מה משרת, מקדם ותומך בו ובאושרו ומה לא. 
החיים שלך יהפכו להיות אחרת לגמרי כאשר תהפוך להיות יותר תודעתי רק על מה שאתה רוצה ולא על מה שאתה לא רוצה. קורסי שביל זהב יסייעו לך בכך ושיטת EMF אשר תומכת בתהליכי שינוי ומאיצה תהליכים תעשה את זה קל יותר ומהר יותר.

תשומת לב ועירוּת לבדם לא מספיקים לעשיית שינוי ויש לעשות משהו נוסף בנדון ולנקוט בפעולה כדי שיתרחש שינוי. בעצם העשייה מתרחשת מודעות המגדילה את טווח האפשרויות ואת טווח הברירות האפשריות. 

נוכחות ערה לכל סיטואציה חשובה כדי לזהות תקיעות בחיים לכשהיא מופיעה וכדי להרחיב את המודעות לסיטואציות שליליות אותן נרצה לשנות, או לסיטואציות אחרות מהן נרצה ללמוד ואותן לשכפל ולחזק.

למטרה זו בדיוק פתחתי את המודל הבסיסי לעירוּת וּלהרחבת המודעות, אותו אני מציע לך בעקרון זהב זה.  

 

המודל לעירוּת ולהרחבת המודעות

המודל לעירוּת ולהרחבת המודעות מראה דרך בה אפשר להיות ערים למציאות הפנימית (המתחוללת פנימה בתוכך) ולמציאות החיצונית בכל הֶקשר ובפרט בהֶקשר של תקיעוּת. קודם עוצרים לפני שמגיבים. עוצרים כדי לראות את האמת לנוכח כל ההתרחשויות סביבנו ובוחנים את מה שקיים שם בחוץ ואת מה שקיים בתוכי פנימה ואיך כל זה משפיע עלי מנטלית, פיזית, רגשית ואנרגטית.

דרך נוכחות, שימת לב והקשבה, זיהוי וקבלה, הפעלת חשיבה חכמה (עקרון זהב החמישי), בחירה, החלטה והכרת תודה בהֶקשר של תקיעות ומשבר בחיים, יכולים לחולל שינוי מושכל מתוך אחריות ובחירה מושכלת.

המודל הבסיסי לעירות ולהרחבת המודעות מהווה התחלה טובה לשחרור התניות, הרגלים ודפוסים דפקטיביים הפוגמים בשמחת החיים, באושר, בעוצמה שלך, בצמיחה שלך וּבמערכת היחסים שלך עם עצמך ועם אחרים.    

 

חמשת שלבי המודל

מטרת המודל היא להרחיב את העירוּת והמודעות שלך בכדי שתוכל לחוות עוד יותר את החיים במלואם, באושר ובשמחה אמיתיים. למודל חמישה שלבים: שימת לב והקשבה, זיהוי, הכרה וקבלה, החלטה ובחירה בשינוי כן או לא והכרת תודה.  

שלב ראשון – שימת לב והקשבה: זהו תהליך של הוצאת ההתנסות או האירוע מקליטה לא מודעת לקליטה מודעת על ידי שימת לב לגירויים פנימיים וחיצוניים, רגשות, מחשבות, תחושות גוף וכו'.  שימת הלב תגביר את הבחירה המודעת. בדרך כלל בבחירה לא מודעת יש אנרגיה של פחד, בעוד שבבחירה מודעת יש יותר בטחון ובהירות.  

שלב שני – זיהוי: זיהוי הטריגר וההרגשה המפעילה אותנו. האם ההרגשה היא ממקום של פחד או ממקום של אהבה. זיהוי הרצונות והצרכים באותו רגע נתון, מה הם וכיצד הם באים לידי ביטוי. זיהוי דפוסי החשיבה, האם תומכים בנו או מחלישים אותנו. זיהוי הקולות הפנימיים שלנו, מה המסר שלהם. זיהוי זויות ראיה נוספות לבחינת הסיטואציה. הקשבה לגוף וזיהוי איתותיו ומסריו. לכל דבר יש אצלך משמעות והשלכה, יש לזהות ולקחת זאת בחשבון.

שלב שלישי – הכרה וקבלה: יש להכיר, לקבל ולהבין שכל מה שחווינו, ראינו וזיהינו הוא שלנו, קיים אצלנו, ואנו בחרנו בו בין במודע ובין שלא במודע ויש לקחת על כך אחריות. בלקיחת אחריות  הכוח נשאר בידינו, במצב זה אנו יכולים להפיק למידה מההתנסות, במקום להאשים ולתת את הכוח לאחרים ולנסיבות. על ידי לקיחת אחריות האושר שלנו לא נתון בידי אחרים, כפי שקורה כשמאשימים מישהו אחר במה שקרה. הכוח הוא אצלי, אני לוקחת ללמידה את מה שקרה, וממוקדת במה שתלוי בי ולא מתמקדת במה שאחרים עשו לי. אני לא עסוקה בהאשמות, הצטדקויות ותירוצים למיניהם.  

שלב רביעי – החלטה והבחירה: ההחלטה אם לבצע שינוי כן או לא, והבחירה היא באיזה שינוי לבחור, ואת מה או במה לשנות. ההחלטה אם לבצע שינוי והבחירה את מה לשנות ובאיזו דרך לשנות, תלויה בתוצאות הנגרמות עקב המחשבות, הרגשות והפעולות שלנו. אם התוצאות מתגמלות אותנו אז לא נבחר לבצע שינוי. אם התוצאות אינן מתגמלות אותנו ומרחיקות את האושר שלנו, נוכל לבחור לשנות את ההתייחסות שלנו לאירוע, את התגובה או את ההרגשה, ומכך תושפע המציאות שלנו ותשתנה.  

שלב חמישי – הכרת התודה: הכרת תודה על הדברים שלמדנו והפקנו מהסיטואציה או שלמדנו האחד מהשני במערכות היחסים שלנו. הכרת תודה מסייעת לשחרר כל תקיעות ויוצרת סגירת מעגל בסגנון "תם ונשלם". מכאן מתקדמים לצעד הבא בהתפתחותנו מסופקים ושמחים, וזה במקום לחזור שוב על התסריט והלימוד.  
 

בשיטת EMF מעודדים להכיר תודה על כל שיעור שנלמד, על ידי כך אנו ממירים שיעורים אלו בחוכמה. שיעור שאינו נלמד ממשיך להוות עוגן המעכב בעדנו ומשמר את התקיעות בחיינו. 

בקבלת שלב 2 בשיטת EMF, שיטת איזון השדה האלקטרומגנטי של הגוף, יש לך הזדמנות להמיר באופן אנרגטי שיעורים שנלמדו למקור של חוכמה, תמיכה עצמית והכוונה עצמית. כתוצאה מכך משתחררת אנרגיה עודפת מאותן השיעורים שנלמדו, האנרגיה המשתחררת חוזרת אליך לאחר התכיילות, ויסות ואיזון והופכת להיות זמינה לך לכאן ועכשיו ומעצימה אותך.

 

למה חשוב ליישם את המודל?

ראשית, אני מזכירה לך שלא די בעירנות ובמודעות ויש לנקוט בפעולה, לנקוט בצעד הבא שיקדם אותך לעבר השגת התוצאה הרצויה לך, על כך תקרא עוד בעקרונות הבאים.

אני מאוד ממליצה לך לתרגל וליישם את המודל בחיי היומיום שלך. זה עשוי לחולל נפלאות בחייך ולקדם אותך לעבר היותך אדם תודעתי. זה יכול להגביר את הקשב שלך כלפי המתרחש סביבך ובתוכך ולהניע אותך (עוד צעד) לעבר שחרור תקיעות מחייך אם ישנה כזו.

זה יאפשר לך לשלוט יותר במחשבותיך, להקטין את התגובתיות שלך לאירועים ולפעול יותר כאדם תודעתי וממקום של ראוּיות, אחריות ובחירה.

אני מאחלת לך בהצלחה!
 

לעוד פרטים על שיטת EMF לחץ כאן

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר הבית העולמי של ®EMF Balancing Technique בלחיצה כאן


ברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב


 

בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב השלישי

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי 

– הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

2 תגובות על 10 עקרונות זהב לשחרור תקיעות מהחיים – עקרון שביל זהב 2: מודעות קודמת לשינוי

 1. מאת ליאורה‏:

  מאד מתרשמת מן החומרים שלך,
  מאד מושקע , מבחינת איכות החומר והעיצוב הגרפי,
  ממש תענוג בכל מובן,
  תודה לך.

  • יפה דן מאת יפה דן‏:

   תודה ליאורה, אני שמחה מאוד ואני בטוחה שתפיקי מהם תועלת.
   אשמח לשמוע על תובנות, למידות ומסקנות שיעלו לך בעקבות ההתנסויות שלך
   ביישום עקרונות הזהב.
   בהצלחה ובברכה,
   יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יפה דן