עקרון זהב שלישי: הכל עניין של גישה

 

 

האם אנו מגיבים בצורה נייטרלית למציאות שלנו?

כל דבר במציאות שלנו, אותו אנו מבינים וחווים, לא טמון באירוע עצמו אלא טמון בתוכנוּ. למעשה, אנו מגיבים לדימוי ולייצוג הפנימי שאנו נתנו לו, ומגיבים לאסוציאציות שהוא יצר בחשיבה שלנו. לכן תגובותינו לא יכולות להיות נייטרליות והן מותנות (בהתאמה) ומותאמות ל"תוכנה" במוח ולרמת התודעה שלנו.

למשל, בהקשר של תקיעות, אם אנו מוציאים מכל פרופורציה את הגורם לתקיעות, זה בזכות זה שהגברנו והעצמנו את הגורם הזה בתוכנו יותר ממה שהוא באמת. לכן אנו נראה אותו גדול יותר, צבעוני יותר ואולי קרוב יותר. בקיצור א.פ.ר.ת.    

 

מהו מודל אפרת בהקשר לתפיסת מציאות?

אפרת:  אירוע  ←  פירוש  ←  רגש  ←  תגובה

זה אומר שלכל אירוע הנקלט באמצעות החושים אנו נותנים פירוש ומשמעות משלנו. הפירוש שנתנו מעורר אצלנו רגש הגורם לנו להגיב. התגובה היא בכל הרבדים: מנטלית, רגשית, פיזית ואנרגטית. התגובה מביאה לתוצאה שגם אליה אנו מגיבים וכך חוזר חלילה.

למעשה אנו מגיבים לפירוש ולמשמעות שנתנו לאירוע ולא לאירוע עצמו, שהוא כשלעצמו נייטרלי. כך שאם רק נשנה את הפרשנות ואת המשמעות שאנו נותנים לאירוע, כך גם הרגש והתגובה שלנו לאירוע ישתנו, ובהתאם לכך גם התוצאות בחיים שלנו תשתננה.

בתחומים בחיים בהם אנשים מרגישים תקיעות, זה כי מחשבות ורגשות חוזרות ונשנות המיוחסות לאותם אירועים, ממשיכות לגרום להם להגיב באותו האופן שוב ושוב וכך מצב התקיעות שלהם נשמר. כל עוד והם לא יעשו שינוי בדרך החשיבה שלהם, הם לא יתקדמו ויחושו תקיעות.

"זה חוסר שפיות לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות" (אלברט איינשטיין).

אנשים שונים נותנים פרשנויות שונות לאותה הסיטואציה ומגיבים אליה באופן שונה. מאחר ותפיסת המציאות, הפרשנות והמשמעות אותן אנו נותנים לאירועים ולמצבים בחיינו נקבעות על פי האמונות, הערכים, הדיבור הפנימי, הדיעות, והגישה שלנו. במילים אחרות, המידע החושי עובר סינון דרך "המשקפיים שלנו". "משקפיים ורודות" לגישה חיובית ואופטימית ולאושר או "משקפים שחורות" לגישה שלילית, פסימיסטית ואומללות.    

 

למה לבחור בגישה חיובית ובגישה של איזון?

גישה חיובית מקדמת, תומכת, מביאה להלך רוח חיובי, הלך רוח של אושר, לתגובה חיובית ולתוצאה חיובית, כי כל דבר חיובי יביא עוד יותר חיובי לחיינו, זהו חוק המשיכה הדומה מושך דומה

וּבהֶקשר של תקיעות או משבר, אם נגיב בחיוב וּבחיוך למצב אז מקסימום זה יצליח לנו ונזכה בחיוך וביחס חיובי יותר. לעומת זאת גישה שלילית או תבוסתנית מביאה להלך רוח שלילי, מעיבה על האושר, וגורמת לתגובה שלילית, לדרמה, לתוצאות לא טובות הגורמות להלך רוח עוד יותר שלילי ועוד יותר דרמטי המביא לסיטואציות והתנהגויות שליליות. נוצרת ספירלה שלילית יורדת המוציאה מאיזון אותנו ואת האחרים הקשורים אלינו באותה הסיטואציה.

כאשר האיזון בטבע מופר יש לכך השלכות הרסניות, מופיעות סופות טורנדו, צונמי, התפרצויות הרי געש, זנים של בעלי חיים נכחדים. גם אנחנו בני האדם חלק מהטבע, חוסר איזון אצלנו מביא למתח, לחץ וחרדה ועקב כך למחלה. זה למה לנו לאמץ גישה של איזון.

יש לשים לב, שגם במצב שאדם נמצא באיזון, כאשר חוסר איזון חיצוני יילקח פנימה, כלומר, האדם הזדהה או שיתף פעולה עם המצב, זה יוציא אותו מאיזון וחשוב מאוד לשמור על האיזון.

כשהמצב רוח ירוד, חסר לך אושר בחיים והדברים לא זורמים לך כפי שצריכים לזרום, זה אמור לאותת לך על חוסר איזון, על התנגדויות יצירת מחשבות נגד זרימת החיים של קבלה או אי קבלה. ככה אנשים ממלאים את עצמם באשפה שלילית שרוגשת וגועשת, הרגשות כל הזמן פעילים ומוצאים מאיזון אותם ואת האחרים הקשורים אליהם.

יש להביא את הרגשות לעידון ולאיזון כדי להצליח לזרום עם החיים במקום נגד החיים ולחיות אותם ברוגע ואושר. להביא לאיזון ולעידון את המחשבות, רגשות, תחושות והפעולות שלך. לשמור על איזון ביחס שלך כלפי עצמך וביחסך כלפי האחרים במערכות היחסים שלך. בשום אופן לא להזדהות עם מצבים לא מאוזנים אצל אחרים כי אז לוקחים את זה פנימה ויוצאים מאיזון.  

בקבלת שלבים 1 עד 4 בשיטת EMF – שיטת איזון השדה האנרגטי של הגוף, יש לך הזדמנות לבנות בסיס אנרגטי איתן ויציב המסייע לך בשמירה על האיזון תוך עמידה חזקה, בטוחה ויציבה מול כל האתגרים והמבחנים שהחיים מזמנים לך ללמידה ולצמיחה שלך וזאת על פי חוכמתך הפנימית.    

 

איך לשמור על האיזון ביחסינו עם אחרים בעת משבר?

לשמור על האיזון גם בעת משבר, לקבל ,לאפשר וּלכבד כל אדם באשר הוא אדם על כל אוסף הקליפות שלו, כל שכבות ההגנה העוטפות את העצמי שלו. כי כל אדם באשר הוא, הוא קודם כל אדם.

על מנת לשמור על האיזון שלנו ביחסינו עם אחרים בעת מצבים קיצוניים, כמו משברים, יש להסתכל על האדם ברמה הטהורה עם פוטנציאל אין סופי, ולא על אוסף הקליפות וההתניות שלו. וכשאנו מצליחים לעשות זאת, הכעס שלנו כלפיו מתמוסס, כי אז אנו מסוגלים לראות את האדם מעבר לעצמו מבלי לכעוס על הקליפות וההתניות שלו.

השאלה היא לאן נפנה את שימת לִבנו, לאדם עצמו או לאוסף הקליפות וההתניות שלו.
"לאן שמופנית שימת הלב שלך, לשם מופנית האנרגיה שלך ושם נוצרות התוצאות" ועל כך במייל הבא.  

בקבלת שלבים 9 עד 12 בשיטת EMF יש לך הזדמנות להביא איזון אל מערכות היחסים שלך ולהעצימן תוך שאתה בוחר מתוך מה שאתה מביא למערכות היחסים שלך, אלו איכויות, תכונות ומאפיינים תרצה לחזק, להחליש, לגרוע או להוסיף חדש אל אותן מערכות היחסים שלך. 

 

ניתן לקרוא על שיטת EMF בלחיצה כאן

ניתן לקרוא עוד על שיטת EMF גם באתר הבית העולמי ®EMF Balancing Technique בלחיצה כאן 

 

עד למייל הבא אני מזמינה אותך לבחון את הפרשנויות והאסוציאציות שלך לכל סיטואציה וסיטואציה וּבהֶקשר של תקיעות, משבר, או כל דבר אחר, וּלהיפתח לאפשרות שהדברים הם לא כפי שהם נראים.

אני מזמינה אותך לשאול את עצמך איך ניתן לפרש אחרת? לאן זה יוביל אותי ואלו אפשרויות יפתחו בפניי בהקשר לכך? כיצד אוכל לשמור על האיזון בחיי ולחיות את החיים כפי שאני רוצה לחיות אותם במלואם ולא לחיות לצדם.
 

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 


בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב הרביעי

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 

 

  – הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

2 תגובות על 10 עקרונות זהב לשחרור תקיעות מהחיים – עקרון שביל זהב 3: הכל עניין של גישה

 1. מאת ליאורה‏:

  ממש אתמול ישבתי לכתוב מאמרים להקדמה לשיווק שלי,
  ובין השאר כתבתי על מודל א.פ.ר.ת. גם,
  מאד בקיצור אבל זה מפליא כמה במתואם הגיעה
  המסר הזהה ממך.
  תודה.
  שכחתי, עשית זאת באופן מאד ממצה ומקיף,
  מאד יפה.

  • יפה דן מאת יפה דן‏:

   תודה ליאורה,
   אני שמחה שהייתי לך לעזר.
   כמובן שניתן את מודל א.פ.ר.ת להמשיך ולפתח לכיוונים נוספים.
   ניתן להרחיב אותו למודל של למידה ושינוי בסיטואציות שליליות ולא רק.
   בעיקרון תמיד יש עוד, ניתן להעמיק ולהרחיב בכל נושא, ידע והתפתחות הם אינסופיים.
   השאלות מה עוד? מה אז? ומה אחרי זה? יכולות לתרום בכך.
   בהצלחה ובברכה,
   יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יפה דן