עקרון זהב רביעי: עקרון המיקוד

 

 

לאן שמופנית שימת הלב שלך, לשם מופנית האנרגיה שלך ושם גם נוצרות התוצאות

כששימת הלב מופנית לדבר בו אנו בוחרים להתמקד, בחויה הסובייקטיבית הדבר ילך ויגדל וממנו נראה יותר. אם למשל קניתי מכונית אדומה, פתאום אראה המון מכוניות אדומות על הכביש.

הזולת מהווה עבורנו מראה ודרכו אנו יכולים לראות את הקיים בתוכנו. כאשר נשים לב ונתמקד במה שלא בסדר בזולת, בו ברגע, משהו נהיה לא בסדר אצלנו. מיקוד בשלילי ובבעיות יביא עוד שלילי ועוד בעיות לתוך חייך ויפגום באושרך. ומיקוד בחיובי יגדיל את החיובי בחייך. אז במה עדיף לך להתמקד בהיבט החיובי או בהיבט השלילי שיש בכל דבר ודבר?

בספר דברים אלוהים אמר למשה "נתתי לפניך את הטוב ואת הרע ובחרת בטוב".

התמקדות בבעיות ובקשיים או התמקדות במצב הנוכחי שלא מקדם אותך, יכול רק להגדיל את התקיעות שלך ולקבֵע אותה עוד יותר בחייך. לכן הנכון הוא להסיט את המיקוד לתוצאה הרצויה או לתמונה הגדולה של המצב הרצוי אליו שואפים להגיע. ובהתייחס לכך שהזולת מהווה עבורנו מראה, יהיה יותר רצוי להביט בגדולתו של האדם העומד ממולך במקום במגרעותיו.    

 

בעולם שכולו טוב במה היית בוחר כדי שיהיה לך טוב?

כשהייתי ילדה, אמא שלי תמיד אמרה לי תעשי טוב והטוב יחזור אלייך. מתוך ההבנה הזו שטוב מביא טוב, אזי לעשות רע למישהו או להגיב בשליליות כשהוא נמצא בסיטואציה שלילית זה כמו להוסיף שמן למדורה.

לדוגמה אמא שצועקת על הילד שלה שנפל "למה נפלת, למה לא נזהרת" היא לא עוזרת לו והיא מחריפה את המצוקה שלו. זוהי תגובה שלילית למצב שלילי שתביא עוד יותר שלילי למצב. לעומת זאת, היא תעזור לו יותר אם היא תגיב בחיוב כאשר תגיד לו "כואב לך? בוא ניתן לך נשיקה וזה יעבור". כשעושים טוב למישהו, אותו מישהו ישר רוצה להחזיר לך בטוב, זהו עקרון ההדדיות בפעולה. כולם יוצאים מכך נשכרים ומאושרים.

במצבים קשים, אני נהנית לשאול את עצמי- בעולם שהכל בו טוב מה הייתי רוצה שיהיה, שיקרה בזה הרגע למען אושרי? השאלה הזו עוזרת לי להסיט את המיקוד ואת נקודת המבט ושימת הלב לכיוון חיובי, לחשיבה חיובית ולפתרונות אפקטיביים. כך אני מתמקדת ושמה את האנרגיה שלי בהיבט החיובי שבאותה סיטואציה ולא בהיבט השלילי שלה, אשר ממילא הוא בר חלוף כמו כל דבר אחר בחיים.    

 

במהלך הימים הקרובים אני ממליצה לך לשים לב היכן שימת הלב שלך ממוקדת והיכן מושקעת האנרגיה שלך. כדאי לזכור שאנו מגיבים לפרשנות שלנו, למשמעות ולאסוציאציות לאותו אירוע ולאו דווקא לאירוע עצמו. לזכור שהכל עניין של גישה ומיקוד, גישה ניתן לשנות ומיקוד להסיט לכל כיוון אחר שיקדם אותך.

סביב הנושא הזה של גישה ומיקוד ניתן לכתוב עוד רבות. כמו גישה ומיקוד בהתייחסות לטוב ורע, אני יכולה לכתוב על גישה ומיקוד בהתייחסות למגוון הרגשות והתחושות שלנו, כמו פחדים, חוסר בטחון, אומללות ולא אושר, חוסר קבלה עצמית ואהבה עצמית, הערכה עצמית נמוכה, דימוי עצמי נמוך ועוד. כל חלק מזה מהווה נדבך התורם להגברת התקיעות או המשבר בחיים.

 

בסדנאות ובקורסים אנו מעמיקים יותר את ההבנה, עושים שינויים לגישה מתגמלת יותר, מקבלים כלים מוכחים, פרקטיים ועובדים לחיי היום יום, ונעזרים בשיטות עובדות ומוכחות כמו גישת NLP ושיטת EMF עליהן יש הרחבה באתר שלי.

ניתן לקרוא עוד על גישת NLP בלחיצה כאן 

ניתן לקרוא עוד על שיטת EMF בלחיצה כאן

לעוד פרטים על שיטת ®EMF Balancing Technique באתר הבית EMF העולמי לחץ כאן

 

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 

 

בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב החמישי

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 

 

  – הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

2 תגובות על 10 עקרונות זהב לשחרור תקיעות מהחיים – עקרון שביל זהב 4: עקרון המיקוד

 1. מאת ליאורה‏:

  יפה אהבתי, מוכר חביב,
  והסברת את זה יפה מאד ויסודי,
  אהבתי את הציטוט מן המקורות שלנו.

 2. יפה דן מאת יפה דן‏:

  יופי ליאורה,
  התורה שלנו ומה שאמרו חכמינו ז"ל מלאים בחוכמות החיים
  ואני שואבת מהם די הרבה וחולקת אותם גם איתכם.
  תודה על הפרגון,
  באור ואהבה,
  יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יפה דן