עקרון זהב חמישי – חלק א'

שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות ב-7 צעדים

 

 

הצעד הראשון:

הערכת המצב הנוכחי

 

הערכת המצב הנוכחי בהֶקשר של תקיעות

הערכת המצב הנוכחי נעשית בתחום מסוים ובהקשר של תקיעות. הערכת המצב כוללת את תפיסת המציאות העכשווית שלך, את גישתך, את האמונות, הערכים והדיעות שלך, המחשבות, האסוציאציות, הרגשות התחושות שלך, הדמיון, הדיבור הפנימי שלך, את ההתניות והנטיות המפעילות אותך בתוך אותו הֶקשר או המביאות לתקיעות, והערכת המצב של העובדות בשטח.

במילים אחרות מפת העולם. מהי מפת העולם שלך על פיה אתה מתנהל? מהי תוכנת ההפעלה שלך? מה אתה מספר לעצמך? אילו תמונות עוברות לך בראש? מהן דפוסי החשיבה וההתנהגות שלך? מהן האסוציאציות באותו ההֶקשר ומהי המציאות בפועל.    

 

דע מאין אתה בא, ולאן אתה הולך

אם לא תדע את מיקומך על מפת העולם שלך, איך תדע מהיכן לצאת, לאיזה כיוון ובאיזו דרך להגיע אל המקום המיוחל עבורך. על כך אמרו חז"ל "דע מאין אתה בא, ולאן אתה הולך".


ניתן להעזר "במצפן שביל זהב", זהו מצפן שיראה לך את הכיוון לשביל שיוביל אותך לחיות את החיים במלואם ולא לחיות לצדם.

"מצפן שביל זהב" הוא מעין מצפן למצבי תודעה, ממצב תודעתי של קורבן- מקרבן- מציל, ועד למצב תודעתי של מאסטר– אדון. השאיפה היא להיות מאסטר בחיים שלנו ולפעול כמאסטר, זהו הכיוון. 
אנחנו נעזרים ב"מצפן שביל זהב" בקורס תקשורת ומערכות יחסים ובקבוצות והתרגול של מרכז שביל זהב.    

 

 

 

הצעד השני:

בחינת המוכנות שלך לשחרור התקיעות,

ליציאה מהמשבר וּבקשת עזרה

 

מוכנות ובקשת עזרה 

מוכנות, זהו מצב שבו אינך נקשר יותר ואינך נאחז במה שהיית רגיל. זהו ויתור על צורת החשיבה הישנה והחלפתה בגישה חדשה ומתגמלת יותר.
להחליף את הגישה למשל, בגישה של- להחזיק את התמונה הרצוייה לך בדמיון, להיות ממוקד בתוצאה הרצויה הסופית וּלהתגבר על המכשולים בדרך, במקום להחזיק בגישה של מיקוד בבעיות ובחשיבה תבוסתנית או שלילית.

"אין אדם מוציא את עצמו מבית האיסורים". זהו ציטוט הלקוח מהמקורות והוא מצביע על כך שלא די במוכנות לצאת מהתסבוכת ושנדרשת עזרה חיצונית אותה יש לבקש כדי לקבלה. כי לוּ יכל האדם לבדו להשתחרר מהתסבוכות בחייו, הרי שכבר היה נחלץ ממנה מזמן ולא נלחץ ממנה.    

 

מה עוד דרוש לך מלבד מוכנות לשחרור התקיעות?

דרושה מוכנות מנטלית, רגשית ופיזית כדי לשחרר תקיעות. יש לבחון את המשאבים והתנאים שיאפשרו לך לשחרר את התקיעות. האם יש לך את הכוח והעוצמה לעשות את זה? האם יש לך מוטיבציה חזקה לכך? האם יש לך תמיכה פנימית וּתמיכה חיצונית בך ובדרכך? האם יש לך את העזרה המתאימה הדרושה לך לשחרור התקיעות ולהתקדמות שלך הלאה באושר ובלי דרמות וכאבים מיותרים? והאם יש לך מוכנות להתחדשות ולהתקדמות בחייך?

המוּכנות הזו תאפשר לך נחישות, עקביות והתמדה, שהן תנאי הכרחי כדי להצליח בשחרור תקיעות בכל תחום שהוא. המוּכנות תאפשר לך להגיע למכוּונות, לעשייה ולהתקדמות בכדי להגיע לתוצאה הרצויה.    

 

 

 

הצעד השלישי:

התחזקות והזדקפות פנימית המרחיקה מעליה תסכולים,

משברים ומצבים מעיקים

 

מהי אנרגיה עודפת והשלכותיה על חיינו?

אירועים מעיקים וטראומטיים ואירועים מלאי פחד וחרדה סוחטים מאיתנו אנרגיה מהכאן ועכשיו, מחלישים את עוצמת החיים ופוגמים באושרנו. אנרגיה זו המקיפה אירועים כאלה ואנרגיה המקיפה דפוסים שלא משרתים אותנו יותר, היא אנרגיה עודפת שגורמת להישנות חוזרת של אירועים דומים אשר שוב ושוב, סוחטים מאיתנו אנרגיה בגלל החוק "דומה מושך דומה" שעובד חזק מאוד.    

 

מה הן התועלות הנלוות לתהליכי האיזון בשיטת ה-EMF?

אנרגיה עודפת זו כשהיא משתחררת בתהליכי ה-EMF, תהליכי איזון השדה האלקטרומגנטי של הגוף, היא חוזרת אלינו לכאן ולעכשיו, מחזקת את הנוכחות ומגבירה את עוצמת החיים שלנו. היא מחזקת אותנו מבפנים החוצה ואת האחרים במערכות היחסים שלנו המושפעים אף הם ומתחזקים מכך. זה קורה כי הם מגיבים אלינו ולשינוי שלנו, לפעמים יקרה שבהתחלה הם יתנגדו לשינוי שלנו כי זה יאלץ אותם גם להשתנות, ולצאת מהאזור הנוח שלהם.

תהליכי EMF מביאים לתחושת רוגע, בטחון, עוצמה, אושר ושלווה, בעיות נפתרות מאליהן מבלי שנבחש בהן ומשתחררים מכעסים, תסכולים, פחדים, חרדות, דכאון, אומללות ועוד.

שיטת ה-EMF, לאיזון השדה האלקטרומגנטי של הגוף, עזרה לי מאוד להגיע להתחזקות פנימית ולהזדקפות. בזמן משבר הזוגיות שלי, זה אפשר לי עמידה חזקה, בטוחה, יציבה ושלווה מול כל האתגרים והמבחנים שהחיים זימנו לי באותה העת, ומזמנים לי לצמיחה שלי. זה התאפשר לי, וזה יכול גם להתאפשר לך בעת תקיעות, משבר זוגיות או בכלל בכל מצב אחר שהוא. 

ניתן לקרוא על שיטת EMF בלחיצה כאן

 

הייתי ממליצה לך בשלב הזה לחזור על התכנים שקיבלת עד כה ולבחון את יחסך אליהם, מה מדבר אליך יותר ומה פחות ואיזה ערך ביכולתך להפיק מהם. לפעמים נדרש להיחשף לדברים שש או שבע פעמים עד להבנתם ולהפנמתם.


בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב
בעוד שלושה ימים ישלח אליך חלקו השני של עקרון הזהב החמישי,

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 

 

 

– הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.