עקרון זהב חמישי – חלק ב'

שחרור מתקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות ב-7 צעדים
 

הצעד הרביעי:

חשיבה מהסוף או "סוף מעשה במחשבה תחילה"

 

מהי השפעת מחשבותינו על מציאות חיינו?

אנו הופכים למה שאנו חושבים, איכות מחשבותינו קובעת את איכות חיינו ואת איכות מערכות היחסים שלנו. זה קורה כאשר חשיבה על תוצאה כלשהי חוזרת על עצמה שוב ושוב ומתגבשת בדמיוננו לתמונה אליה נצמדים ופועלים עד להגשמתה במציאות.

אם יש לך מחשבות על מחסור וצמצום זה מה שיתגשם בחייך, מחסור וצמצום. אך אם לעומת זאת מחשבותיך הן מחשבות של אושר, שפע ורווחה, התמונות בעיני רוחך הן תמונות של שפע, והן אלו המלוות אותך, הרי שיש לך תודעת שפע וזה בלתי נמנע ששפע יתגשם בחייך.

אנו מחוברים לכוח הבריאה המופלא שיצר אותנו ואיתו אנו יוצרים במשותף ובהרמוניה למחשבותינו את המציאות שלנו, לכן מאוד חשוב לאן נפנה את שימת הלב שלנו ובמה נתמקד, כי לאן שמופנית שימת הלב לשם מופנית האנרגיה שלנו ושם נוצרות התוצאות.    

 

יצירת מציאות וחשיבה מהסוף

כל יצירת מציאות מתקיימת בזמן הווה. הזרעים נשתלים כזרעי אנרגיה בעתיד אך פעולת הזריעה והכוונה לתרחיש העתידי מתקיימת ברגע ההווה, רק ברגעי ההווה אנו יוצרים מציאות, זהו כוחו של הרגע הזה.

חשיבה מהסוף זו הדמיית מטרה, שאיפה או כל דבר שברצונך להגשים במועד עתידי כלשהו כמתקיים כעת. כל דבר אותו ניתן לדמיין או מעצם זה שעלה במחשבותנו ניתן להגשימו במציאות.

חשיבה מהסוף על תרחיש עתידי מאפשרת לבחון אותו מבחינה אקולוגית (שלא פוגע בי ובסובבים אותי), לבחון את ההשלכות לעתיד הרחוק יותר של אותו תרחיש על חיי, על אושרי, על אלו אפשרויות יפתחו בפניי, על הרווחים והמחירים שיש לשלם בשל אותו האירוע, בחינת ההיתכנות שלו, סיכוייים, סיכונים וכו'.

התהליך המנטלי הזה בליווי ההדמייה מאפשר לי להתחבר לרגשות ולתחושות להיות ערים להשפעותיו על רמת האנרגיה, האושר, המוטיבציה, הרצון האמיתי והלכי הרוח. בחידוד חושים, אינטואיציה והקשבה לגוף ניתן לזהות עד כמה התרחיש העתידי הזה טוב ונכון לי וכך לעשות החלטות ובחירות נכונות ומושכלות ברגעי ההווה.     

 

חשיבה מהסוף ומודל "הרמות הניורולוגיות" על פי דילטס

בהיעזרות במודל הרמות הנוירולוגיות, החשיבה מהסוף מאפשרת לבחון את התרחיש העתידי והשפעותיו בהתאמה ל"רמות הניורולוגיות", ולזהות קונפליקטים, חסמים, אמונות מגבילות וקשיים שיכולים לצוץ ולגרום לתקיעות לחוסר אושר, למשבר ולדכדוכים. 
אני מלמדת לעשות את זה במפגש השני של סדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות.

הכוונה של חשיבה מהסוף היא לַחוּש כאילו משאלת לבך או התוצאה הרצויה לך כבר התגשמה.
זה אומר שקודם כל הנך הווה אותה Being, כאילו שיש לך כבר אותה, לאחר מכן יש לפעול מתוך החשיבה מהסוף  Doing, ולבסוף יש לך את התוצאה הרצויה Have.

Have ← Doing  ← Being 

זה אומר שכל עוד והתוצאה הרצויה לא התגשמה,יש להצמד אליה ולתמונה הרצויה לך על אף כל המכשולים שצצים, עליהם יהיה ניתן להתגבר בקלות כשממוקדים בתוצאה הרצויה.    

 

איך המפגש עם ה"אני הפוטנציאלי" יעזור לך לעשייה ולהתקדמות שלך?

המפגש הראשון של סדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות הנו מפגש עם ה"אני הפוטנציאלי", לבריאה מודעת של הפוטנציאל ולהאצת תהליכים.

אנו מעבירים בהדמייה ל"אני הפוטנציאלי" (אני העתידי) שלושה תרחישים עתידיים, ובהזדמנות זו מקבלים תשובות, פתרונות רעיונות תובנות או כל מסר שהוא. ההתקשרות הזו עם ה"אני הפוטנציאלי" היא הצהרת כוונות ברורה לגבי מטרותינו ושאיפותינו. אם הזמן נכון וכוונותינו טהורות, האנרגיה משודרת לקוסמוס. ומכאן נוכל להישאר פתוחים לכל האפשרויות המגיעות מהרגע שביטאנו את הכוונה ועד להתגלותה.    

 

 

הצעד החמישי:

חשיבה מהסוף להתחלה

 

חשיבה מהסוף להתחלה ועשייה מתמשכת כדרך חיים להשגת רצונותינו, שאיפותינו ומטרותינו מהמצב המצוי, והשלמת הפער בין המצוי לרצוי עד להשגת המצב הרצוי. החשיבה מהסוף להתחלה היא רצף של תמונות החל מהתמונה הרצויה, תמונת המצב הרצוי, אחורה דרך תמונות של תוצאות הביניים שהן תמונות המציגות את הפער בין המצב הרצוי למצב המצוי, ועד לתמונה הראשונית של נקודת המוצא שהיא תמונת המצב המצוי.

בכתיבה נתרגם את רצף התמונות לתכנית פעולה ספציפית, מפורטת, ישימה, ברת השגה, ועומדת במתאם לערכים ולאמונות שלנו ואקולוגית (לא פוגעת בנו ובסובבים אותנו). כתיבת התוכנית כשלעצמה היא פעולה של נקיטת צעד ראשון בדרך להוצאת הדברים מהכוח אל הפועל. המטרה היא לפרק לרכיביו האמיתיים את ההישג של הליכתך ב"שביל זהב", מעין ביוגרפיה המושתת על תחקיר יסודי המציג את ההצלחה כפי שהיא במציאות.

בעיניי הצלחה היא רצף הצלחות קטנות מתוך מודעות ועשייה כדרך חיים באושר ושמחה, והיא הדרך המועדפת עליי להתפתחות ולצמיחה בחיים. 
וכעת פעל, פעל כאילו כל מה שהיית רוצה שיהיה לך כבר קיים. חוש, הרגש, דמיין או חשוב על כל מה שהיית רוצה, ופעל כך וזה יתגשם בחייך.

זה מאוד פשוט, אך האם זה קל? ממש לא, כי יש לנו דפוסים אוטומטים וההרגלים שמנהלים אותנו ומשתלטים עלינו. יש להכיר אותם ולהשתחרר מהם ברמה המנטלית, הרגשית, התחושתית והאנרגטית. את זה אנו עושים במפגשי תירגול קבוצתיים, בקורסים ובמפגשים אישיים של מרכז שביל זהב.    

 

 

הצעד השישי:

הצהרת כוונות, עשייה והצהרות חיוביות

 

אנו חיים בעולם של עשייה. רק לחוש, להרגיש, לדמיין או לחשוב על כל מה שהיית רוצה בחיים שלך, זה לא מספיק בכדי לגרום לדברים לקרות, חשובה הכוונה, כמו גם חשוב לנקוט בפעולות מעשיות כדי ליצור את התוצאות הרצויות לך. לכך נועדה התכנית פעולה אותה תכננת בצעד הקודם וכעת יהיה עליך להוציאה לפועל וליישמה עד תומה ועד להגשמת רצונך.

יש במקביל להכין הצהרות חיוביות, מאָשרות שיחזקו, יעודדו וישמרו אותך בהלך הרוח המתאים וברמת אנרגיה גבוהה. הצהרה חיובית כותבים ביחס אליי, בלשון הווה, בצורה ספציפית, מדוייקת ובהוקרת תודה. למשל: "אני מוקירת תודה, שמחה ומאושרת על כך שיש לי מערכת יחסים נפלאה והרמונית עם הילדים שלי ואנו קשובים זה לזה או "תודה לך אלוהים על העזרה שיש לי עכשיו בחיים ב…(בנושא מסוים)".    

 

 

הצעד השביעי:

הערכת התקדמות ופרגון

 

כפי שלשחקן כדורסל יש את לוח התוצאות מול עיניו, הוא יודע בכל רגע ורגע את תוצאותיו ויודע עד כמה הוא קרוב או רחוק מהתוצאה הרצויה (היעד הסופי). כך אני ממליצה לך להתמקד בתוצאות, בתוצאות בפועל ובתוצאות הרצויות, ובסה"כ שתי לוחות של תוצאות.

בכך, ניתן לדעת אם הנך בכיוון הרצוי. זה מאפשר להעריך את העשייה שלך, לבחון אם היא מקדמת אותך או אם היא טעונת שיפור. אם כן אז יש לפעול ולתקן בהתאם למה שטעון שיפור תוך פירגון לעצמך על העשייה שלך ולא על התוצאות, כי התוצאות לא תלויות רק בך.

זה חשוב מאוד לפרגן ולהוקיר תודה מתוך אושר ושמחה על כל עשיה ועשיה שלך, גם הקטנה ביותר, זה חשוב לעידוד ולחיזוק ההערכה העצמית והבטחון העצמי שלך, בכך הלא מודע שלך מקבל מסר להמשיך ולהשקיע אנרגיה בכיוון השגת מטרותיך, אחרת למה לו לטרוח בכלל, חבל להשקיע אנרגיה במשהו שהוא חסר חשיבות אצלך.

 

במקביל ליישום עקרון זה בחייך אני מזמינה אותך להשתתף ולהתמך בסדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות.

לפרטים על סדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה לחץ כאן 

להסבר על מודל הרמות הנוירולוגיות לחץ כאן

לקבלת עוד מידע על המפגש עם ה"אני הפוטנציאלי" לחץ כאן

 

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 

 בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב השישי,

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי
– הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

2 תגובות על 10 עקרונות זהב לשחרור תקיעות מהחיים – עקרון שביל זהב 5ב: שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות

 1. מאת ליאורה‏:

  אהבתי מאד,
  מדוייק מאד,
  יסודי מאד,
  מן היסודות אל העשייה
  המקום הרוחני הגבוה,
  תודה רבה לך.
  מאד מחזק.

 2. יפה דן מאת יפה דן‏:

  לפעול על פי המודל יעזור לך לחיות מתוך בחירה מודעת
  ובמכוונות למטרותיך ולהגשמת כל דבר שתרצי
  כאשר הזמן והמקום נכונים.
  תודה על המשוב, כעת יש רק ליישם ולהפיק את המיטב,
  בהצלחה,
  יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

יפה דן