עקרון זהב שישי: הפעלת חשיבה חכמה

 

 

מהי חשיבה חכמה? ומה היא לא?

חשיבה חכמה זה אומר חשיבה חיובית, פעולה חיובית, דיבור פנימי חיובי, ללא ביקורתיות ושיפוטיות. להסתכל על האחר בהיבט של הנשמה. לראותו כאנרגיה נקיה, טהורה באור של אהבה, להעריך אותו ולראותו כמי שזקוק לאהבתנו.

הרצון להיות צודק הוא לא חשיבה חכמה. יש לזכור תמיד שהצדק לא משרת כי אם מביא לוויכוחים, הצטדקויות, להתגוננות, להתבצרות בעמדה, לחוסר גמישות, לתקיעות, לדכדוכים, למשברים, ומוציא את האדם האחר כלא בסדר, כשוגה. האם לא יהיה עדיף לך להיות חכם על פני צודק ופגוע?

למילים השגורות בשפה יש כוח. הן מזמנות אנרגיה תואמת ולכן יש להן השפעה על חווית המציאות והאושר שלנו. על כן חשוב להשתמש במילים חיוביות, בשפה חיובית ולוודא שהדיבור הפנימי יהיה חיובי ואוהב. חשוב מאוד לזכור: חשיבה חיובית ודיבור בשפה חיובית ואוהבת מחזקים אותנו, בעוד חשיבה שלילית ודיבור בשפה שלילית מחלישים אותנו, מורידים את האנרגיה שלנו, פוגעים באושר ובאפקטיביות שלנו ואז אנו לא במיטבנו, ואף הופכים להיות לפגיעים יותר.    

 

מה יבוא במקום שיפוטיות וביקורת?

שיפוטיות וביקורת ניתנים מהמקום שלנו ולכן הם מעידים עלינו ולא בהכרח מעידים על האחר, הם מחלישים אותנו ואת האחר. בעוד שמתן הערכה, פירגון וברכה לאחר מחזקים אותנו ואת האחר. בל נשכח שכל מה שיוצא מאתנו חוזר אלינו כבומרנג, כמו גלי הים המגיעים לחוף וחוזרים חזרה לים.

ניתן לראות שהמילה שיפוטיות מכילה את המילים: טיפשות, טיפש, פטיש, שַפוּט ולא סתם. בנוסף לכך ביקורת בדרך כלל מתבססת על העבר. את העבר לא ניתן לתקן, לכן אין כל טעם בביקורת גם לא בביקורת והלקאה עצמית על דברים שנעשו ושלא ניתן לתקנם. הרי כבר נאמר ש"את הנעשה לא ניתן להשיב" ו"אין לבכות על חלב שנשפך". מה שכן ניתן זה לקחת את העבר ללמידה ולצמיחה.    

 

מה עוד על חשיבה חכמה?

חשיבה חכמה זוהי חשיבה של למה כן ואיך כן, ולא מתן סיבות ותירוצים ללמה לא לגבי כל דבר ודבר שאותו רוצים בחיים. כי עד שלא תנסה איך תדע אם זה יצליח לך או לא, מקסימום זה כן יצליח לך. הרי את ה"לא" כבר יש לך ואם תנסה אז יש לך סיכוי להשיג את ה"כן".

בנוסף, לא מומלץ להניח הנחות מראש וכדאי לקחת את הכל בפרופורציה ובזוית ראיה נכונה ותומכת.

כמו כן, חשיבה חכמה כרוכה בתשאול נכון לקבלת תשובות נכונות וחכמות מהחוכמה הפנימית שלך. כל התשובות כבר ישנן בתוכך, והן יכולות וממתינות לעלות להכרה שלך. לשם כך, ניתן להעזר בתרגיל היציבה והאיזון.
התרגיל ניתן כבונוס למשתתפים בסדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות.
לעוד פרטים על 
סדנת שחרור תקיעות ומכוונות לעשייה והתקדמות יש ללחוץ כאן

חשוב מאוד להקשיב לקול הפנימי ולרגשות שלנו. רגש חיובי מאותת שאנו בכיוון הנכון ורגש שלילי שסטינו מהכיוון. למשל ברגעים הקשים שלי שמעתי את הקול הפנימי שלי מהדהד לי "זכרי מי את", ההידהוד הזה וגרם לי לשאול את עצמי איפה אני בכל זה? מה איתי ואיפה הכוח שלי?

לשאול את זה עודד אותי להפסיק להתפלש ברחמים עצמיים ובמסכנות ולאסוף את עצמי ולשאול מה תלוי בי?
הרגש הוא גם גשר לעולם הרוחני, ולנשמה שלנו. הוא שֶגֶר אשר באמצעותו הנשמה משגרת ומאותת לנו. הנשמה מאותת לנו כל הזמן הן בטוב והן ברע והכל לטובה.

רגש חיובי הינו איתות לטוב. רגש שלילי מהווה איתות ללא טוב, איתות לכך שהחשיבה שלנו מוטעית או איתות לכך שלא פעלנו נכונה. חשיבה חכמה זה גם להקשיב לגוף. הגוף מאותת על ידי התכווצות כשהפעולה שלנו שגוייה וכשהיא לא טובה לנו.
על ידי ההתרחבות, הגוף מאותת לנו שפעלנו נכונה ובכיוון הנכון לטובתי הנעלה ביותר ולטובת כל הנוגעים בדבר.

   

עוד על חשיבה חכמה, על החכמה הפנימית ועל מוטרדות

חשיבה חכמה מתאפשרת לנו בקלות כאשר אנו מחוברים לחכמה הפנימית ולידיעה מה לא. ידיעת מה לא נכון לנו, לא נכון לטובתנו ולרצון נשמתנו. ידיעת מה לא פותחת לנו אינספור אפשרויות לידיעת מה כן. וכל אפשרות נתונה לבחירתנו החופשית.

החיבור לחכמה הפנימית ולידיעה מה לא מתחזק ככל שעוברים תהליכים בשיטת ה-EMF ומתרגלים את תרגיל היציבה והאיזון בחיי היום יום.

להפעיל חשיבה חכמה זה גם לא להיות מוטרד בגלל משהו ובמקום זאת לקחת החלטה לחיוב או לשלילה בנדון אותו המשהו ולנקוט בפעולה למען אושרך. כל חשיבה אחרת עדיפה על פני המוטרדות המחלישה את עוצמת החיים,  הפוגמת באושר וגוזלת מאיתנו אנרגיה ויוצרת חסימות אנרגטיות בגוף.

אני ממליצה לך בכל מצב קודם כל להרגיש חיובי, להרגיש טוב ככל יכולתך למען אושרך, גם במצבים של כאב או חרדה. לטפל במצב בגישה וחשיבה חיובית עם אנרגיה חיובית, לפעול מעוצמה ולא ממוטרדות חולשה, מצוקה, סבל או כאב, לאחל הצלחה ולברך את כל הנוגעים בדבר, לחמול ולאהוב וזה רק יעצים אותך ואותם ויביא לתוצאות חיוביות וטובות יותר.

גם פה היריעה היא רחבה, ניתן להרחיב ולדקדק עוד הרבה מעבר, ואת זה אנו עושים בקורסים ובסדנאות של "שביל זהב" עליהם יש פרטים והרחבה באתר.    

עוד על שיטת EMF בלחיצה כאן

 

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 


 בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב השביעי

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 

 – הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.