עקרון זהב שמיני: מערכות יחסים מתוך שלמות

ולא מתוך מחסור או חסך

   

 

למה חשוב האיזון בין קבלה לנתינה?

כל דבר זה אנרגיה, כולל המחשבות, הרגשות ודפוסי התנהגות והחוויות שלנו. לכל יש חותם בדמות מטען אנרגטי בשדה האנרגיה. החוק דומה מושך דומה מביא לנו לתוך חיינו אנרגיה בעלת איכות דומה לזו שישנה בשדה האנרגטי שלנו ולכן כל מה שיוצא מאיתנו חוזר אלינו.

"הנותן מקבל" מצביע על כך שכדי לקבל את שנרצה יהיה עלינו לתת אותו קודם לעצמנו ולאחרים. זה אומר שאם אני רוצה אושר ואהבה בחיים שלי, אני אקבל אושר ואהבה רק כאשר אתן אותם בעצמי לעצמי ולאחרים. הנתינה והקבלה הן אותה לולאה אנרגטית בתבנית בעלת צורת שמונה, צורת האינסוף היוצאת מאיתנו וחוזרת אלינו, לכן כה חשוב האיזון בין הקבלה לנתינה.

כאשר האיזון מופר ישנה חסימה אנרגטית וחוסר זרימה בלולאת הנתינה קבלה ואז הקבלה או הנתינה או שתיהן חסומות. האנרגיה עומדת, אין זרימת אנרגיה החוצה ופנימה, דברים לא יכולים להיכנס לחיינו ומתקיימת תקיעות.

דוגמא לחוסר איזון הינה נתינת יתר. לרוב נתינת היתר היא על חשבון הנותן, דבר המוביל לביטול עצמי ולקיחה מעצמי, עקב כך לשנאה עצמית ולניצולו של האדם הנותן בידי האחרים, "הלוקחים" – Takers.
גם לקיחת יתר הינה חוסר איזון הגורם לביטול האחר, לחוסר התחשבות בו ולפעמים אף עד לכדי אכזריות כלפיו, לתימרון האחר ולניצולו, עקב כך לשנאה עצמית (כי פועל בניגוד למצפון האמיתי שלו) ולפגיעה בערך העצמי של הלוקח והנותן.

מצב ניצול האחר לא יכול להתקיים כאשר האדם פועל מתוך אהבה ומתוך אושר ומליאוּת, מחובר לעצמו, פועל בכנות, ביושרה ובקנה אחד עם מצפונו האמיתי.    

 

מהן השלכות של ביטול עצמי?

ביטול עצמי יכול לנבוע כתוצאה מהתניות, הרגלים, פחדים, רצון לרצות ולהתרצות, ספקות חוסר אמון בעצמי, תחושות של חוסר ערך, נואשות וכדומה. לפעמים הביטול העצמי הוא גם תוצר של חינוך ודיכוי העובר מדור לדור.

ביטול עצמי מביא לשנאה עצמית, כי אם נתתי לאחרים על חשבוני, הרי שאני לא מכבדת את עצמי, פוגעת בעצמי ובאושרי, זה מביא להלקאה עצמית, הענשה עצמית ושנאה עצמית.

כנ"ל גם כשאני מבטלת את האחר, זה חוסר כבוד כלפיו, מעיד עליי שאני לא יכולה לדאוג לעצמי ולאושר שלי ולכן צריכה לקחת מאחרים, זה נובע מחוסר, מתודעת עוני ובמצב כזה בחיים לא יכול להיות אושר ועושר. זה מעורר סלידה, רגשות אשם והענשה עצמית (כי כל אשמה דורשת עונש).    

 

מה עדיף לך? נתינה ממקור פנימי או נתינה ממקור חיצוני?

חוק בבריאה: "מותר האדם מן הבהמה", כלומר רק לאדם ניתנת זכות הבחירה החופשית.
כדי שתהיה בחירה חופשית צריכה להיות קוטביות בין הביטחון לפחד. בקוטב האחד: הביטחון נובע ממליאוּת, ובקוטב השני: הפחד הנובע מחוסר.
החוסר והמליאוּת הולכים בכל התחומים: חום – מליאוּת ובצד השני של הסקלה קור – חוסר, אושר אומללות וכיוצ"ב.

כאשר הנתינה היא מאושר, אהבה – ממקור פנימי, ממלאוּת, הדומה מושך דומה מביא לנו עוד מאותו הדבר. כלומר הנותן אהבה מקבל עוד יותר אהבה ואושר, וזה אף פעם לא נגמר. כי המקור לאהבה, לאושר הוא ממקור פנימי, הוא בי ולא תלוי במקור חיצוני, במישהו אחר. ישנה זרימה של אהבה היוצאת ממני וחוזרת אליי וכך הלאה.

אך כשיש לי צורך באהבה וישנה ציפייה או בקשה לקבלת האהבה ממקור חיצוני, מאדם אהוב. זוהי קבלת אהבה מחוסר, היא רגעית ותלויה במישהו אחר שימלא אותי באהבה ואושר. וכשזה נגמר אני נשארת בחוסר אהבה וללא אושר כמו מקודם, אולי אף מתוסכלת וכועסת על בן זוגי כי לא מצליח למלא את הצורך הזה שלי באהבה ובאושר.

באותו הסגנון של ה"נותן מקבל" – "את אשר תיתן תקבל" ו"את אשר תעשה תמצא" או "מה שיוצא ממך חוזר אליך", כלומר תעשה טוב יחזור אליך טוב, תעשה רע זה מה שיחזור אליך כבומרנג. על כן תמיד תעשה טוב, כדי לא לפגוע באחרים וכדי לא להיפגע. תעשה טוב תקבל טוב, תעשה רע זה מה שתראה ותמצא.    

 

איך ליצור מערכות יחסים מתוך שלמות ומליאוּת?

כדי לבנות מערכות יחסים וזוגיות ממליאוּת ולא מחוסר יש לתת מתוך הרצון לתת ולא על מנת לקבל, למצוא חן, או במטרה לרַצות. כי צורת נתינה כזו נובעת מתודעת חוסר. במקום לרַצוֹת את האחר אפשר לִרְצוֹת בשבילו ומהמקום הזה לתת, לתת מעוֹצמה ובאושר ושמחה.

כששני בני הזוג נכנסים למערכת יחסים במטרה לתת האחד לשני, ולא מטעמי נוחות או במטרה שהאחר יתן מענה לצרכים שלהם, אז הנתינה היא נתינה הדדית, היא ממליאות ולא מחוסר, הם נישאים אל על והזוגיות שלהם מאושרת, פורחת ומשגשגת לעד, הם מעצימים האחד את השני ומועידים את עצמם לאושר ואושר.

לעומתם, הזוגות הנמצאים במערכת יחסים מתוך כוונה לקחת לעצמם, או מציפיה לקבל משאיפה לנוחות, ושהאחר ימלא להם את החסך ויספק את צרכיהם. הזוגות ההם מועידים את עצמם לסבל רב ואומללות, כי אף אחד מלבדם לא יכול למלא להם את החסך, כי כל צורך המסופק ממקור חיצוני, הינו רגעי, ארעי, בר חלוף ותלוי באחר.    

 

נתינה מהמהות

כדי להצליח ליצור מערכת יחסים מתוך שלמות, אושר ומלאות יש להיכנס למערכת היחסים מתוך כוונה לתת שלא על מנת לקבל ושהנתינה היא נתינה מהמהות ולא תוצר של התחשבנות ואגו. נתינה מהמהות מתאפשרת בקלות כאשר אנו מחוברים למהות שלנו שהיא אהבה, שפע, חופש, עוצמה, היא הכל, כל מה שיש.

המהות היא מהות אלוהית, ההוויה, הגרעין, הליבה. הליבה, ליבת הוויתנו היא עמוד של אור זוהר העובר לאורכו של הגוף במקביל לעמוד השדרה.
זהו מרחב פנימי של שקט, שלווה, עוצמה, שמחה וחיות, זהו מרחב של מודעות טהורה המחבר אותנו לאמת ולתבונה אינסופית, כל התשובות, הפתרונות והרעיונות יתקבלו מתוכך כשהנך נוכח/ת בחיבור לליבה. בחיבור פנימה לליבת הוויתנו אנו בנוכחות מלאה בתוך הגוף שלנו, במיקוד ומירכוז המשנים את איכות העשייה שלנו לעשייה נטולת מאמץ, מדוייקת, קלילה, מהירה וללא הפטפוט המחשבתי ההסחות דעת, הרעש מסביב וביזבוז אנרגיה.

 

שיטת איזון השדה האלקטרומגנטי של הגוף, ה-EMF, מסייעת להגביר את הקרנת אנרגית הליבה ליצירת חופש גדול יותר, אושר ושלווה בעודנו צועדים צעידה חזקה ובטוחה בעולם. האם מעניין אותך להתוודע לשיטה ולחוות זאת?

ניתן לחוות טיפול קצר בשיטת EMF, מידע אודות שיטת EMF ניתן לקבל בלחיצה כאן


המלצתי אליך הפעם לבחון את הנתינה והקבלה שלך במערכות היחסים והזוגיות שבחייך. האם קיים איזון? האם הנתינה היא נתינה מהמהות? אם כן זה נפלא, ואם לא אז החדשות הטובות ששיטת האיזון האלקטרומגנטי של הגוף ה-EMF תסייע לך בכך ולא רק בכך.    

 

בברכת אור ואהבה,
יפה דן – מרכז שביל זהב

 

 

 בעוד שלושה ימים ישלח אליך עקרון הזהב התשיעי

אני אשמח לשיתופים, שאלות שיתעוררו או כל דבר אחר מצידך 
בדף הבפייסבוק שלי

 

 

  – הכתוב מנוסח בלשון זכר, אך הוא מופנה לשני המינים כאחד –

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.